173D155X9035VE3
Vishay Sprague
Product No:
173D155X9035VE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.5 µF