173D226X9020XWE3
Vishay Sprague
Product No:
173D226X9020XWE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL
In Stock : 2082
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 173D
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF