1808HA330KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1808HA330KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 1808
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF