1812-103J
API Delevan Inc.
Product No:
1812-103J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 10UH 354MA 1.6 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 354 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Series 1812
Inductance 10 µH
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz