1812-392H
API Delevan Inc.
Product No:
1812-392H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 3.9UH 472MA 900MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.190" (4.83mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 472 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Series 1812
Inductance 3.9 µH
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 40MHz