18126D107KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
18126D107KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF