1812B124K501CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812B124K501CT
Description:
CAP CER 0.12UF 500V X7R 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.12 µF