1812GC272KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812GC272KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1812
In Stock : 577
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2700 pF