1812JA470KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812JA470KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF