1812N220G102CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1812N220G102CT
Description:
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 22 pF