1812R-561F
API Delevan Inc.
Product No:
1812R-561F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 560NH 409MA 1.2OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.190" (4.83mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 409 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Series 1812R
Inductance 560 nH
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 170MHz