1812SA470MAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1812SA470MAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF