Home / Ceramic Capacitors / 1812YA250332KJTSYX
minImg
1812YA250332KJTSYX
Knowles Syfer
Product No:
1812YA250332KJTSYX
Description:
CAP CER 3300PF 250V X7R 1812
In Stock : 840
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Safety, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series FlexiCap™
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 3300 pF