18251A333KAT16
KYOCERA AVX
Product No:
18251A333KAT16
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.033UF 100V NP0 1825
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.033 µF