18257C473MAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
18257C473MAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1825
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF