1825GC103KAZ1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825GC103KAZ1A
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825
In Stock : 11029
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Ratings -
Series FLEXITERM®
Thickness (Max) 0.134" (3.40mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF