1825HA221ZAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
1825HA221ZAT1A
Description:
CAP CER 220PF 3KV C0G/NP0 1825
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Series -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF