1880-832-N
RAF Electronic Hardware
Product No:
1880-832-N
Description:
ROUND STANDOFFNO FINISH - NYLON1
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Nylon
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.500" (12.70mm) 1/2"
Weight -
Series -
Type Round Standoff
Between Board Height 0.188" (4.78mm) 3/16"
Length - Overall 0.188" (4.76mm)