Home / Oscillators / 18QHTF53-54.29625-PD
minImg
18QHTF53-54.29625-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF53-54.29625-PD
Description:
54.29625 MHz XO 1.8V 5.0X3.2 PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 24mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series 18QHTF53
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V