Home / Oscillators / 18QHTF57-114.258-OE
minImg
18QHTF57-114.258-OE
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
18QHTF57-114.258-OE
Description:
114.258 MHz XO 1.8V 7.0X5.0MM OE
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 28mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series 18QHTF57
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output LVCMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 114.258 MHz