Home / RF Shields / 18R-CBSA-5.5X6.0X0.13
minImg
18R-CBSA-5.5X6.0X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
18R-CBSA-5.5X6.0X0.13
Description:
RF SHIELD 5.5" X 6" THROUGH HOLE
User Guide
Series 10-CBS
Length - Overall 6.000" (152.40mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 5.500" (139.70mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.130" (3.30mm)