192-501DET-A01
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Product No:
192-501DET-A01
Description:
THERMISTOR NTC 500OHM 3260K BEAD
In Stock : 285
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -60°C ~ 150°C
B0/50 3260K
Resistance Tolerance -
B25/100 -
B Value Tolerance ±2.8%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series 192
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C 500