195D685X9025Y8T
Vishay Sprague
Product No:
195D685X9025Y8T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2910
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTAMOUNT®, 195D
Type Conformal Coated
Package / Case 2910 (7227 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF