Home / Tantalum Capacitors / 199D226X9025D6B1E3
minImg
199D226X9025D6B1E3
Vishay Sprague
Product No:
199D226X9025D6B1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 199D
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF