199D684X0035A7V1
Vishay Sprague
Product No:
199D684X0035A7V1
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 35V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.376" (9.61mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.173" Dia (4.40mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.68 µF