Home / TVS Diodes / 1SMB110CA TR13 TIN/LEAD
minImg
1SMB110CA TR13 TIN/LEAD
Central Semiconductor Corp
Product No:
1SMB110CA TR13 TIN/LEAD
Package:
SMB
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
In Stock : 8900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V