2-6500-P10-1.8A
E-T-A
Product No:
2-6500-P10-1.8A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 1.8A
User Guide
Actuator Type Automatic Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, UL1077
Current Rating (Amps) 1.8A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 2-6500
Voltage Rating - DC 28 V
Voltage Rating - AC 250 V