Home / RF Shields / 20-CBSA-1.0X1.0X0.2
minImg
20-CBSA-1.0X1.0X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20-CBSA-1.0X1.0X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1" X 1" SURFACE MOUNT
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 1.000" (25.40mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.000" (25.40mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.200" (5.08mm)