Home / RF Shields / 20-CBSF-1.5X1.75X0.25
minImg
20-CBSF-1.5X1.75X0.25
Leader Tech Inc.
Product No:
20-CBSF-1.5X1.75X0.25
Description:
RF SHIELD 1.5" X 1.75" SMD
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 1.750" (44.45mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.250" (6.35mm)