Home / RF Shields / 20-CBSFSV-1.5X2.75X0.2
minImg
20-CBSFSV-1.5X2.75X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20-CBSFSV-1.5X2.75X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.5" X 2.75" SMD
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 2.750" (69.85mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Vent Holes in Pattern
Height - Overall 0.200" (5.08mm)