Home / RF Shields / 20S-CBSA-2.75X3.5X0.2
minImg
20S-CBSA-2.75X3.5X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
20S-CBSA-2.75X3.5X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.75" X 3.5" SMD
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 3.500" (88.90mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 2.750" (69.85mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.200" (5.08mm)