Home / Circuit Breakers / 2210-S211-P1F2-Z141-20A
minImg
2210-S211-P1F2-Z141-20A
E-T-A
Product No:
2210-S211-P1F2-Z141-20A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRK THERM-M 20A 250VAC/65VDC
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 2210-S2
Voltage Rating - DC 65 V
Voltage Rating - AC 480 V