Home / Circuit Breakers / 2210-T220-K0M1-H221-32A
minImg
2210-T220-K0M1-H221-32A
E-T-A
Product No:
2210-T220-K0M1-H221-32A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
User Guide
Actuator Type Lever
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 32A
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 2210-T2
Voltage Rating - DC 65 V
Voltage Rating - AC 480 V