2225GC103ZAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
2225GC103ZAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF