2225SC683KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
2225SC683KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.068UF 1.5KV X7R 2225
In Stock : 3617
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.100" (2.54mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.068 µF