2225Y1K00182MDT
Knowles Syfer
Product No:
2225Y1K00182MDT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 1800PF 1KV X7R 2225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Ratings -
Series FlexiCap™
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 1800 pF