Home / RF Shields / 23-CBSA-2.5X2.75X0.25
minImg
23-CBSA-2.5X2.75X0.25
Leader Tech Inc.
Product No:
23-CBSA-2.5X2.75X0.25
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 2.5" X 2.75" SMD T/H
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 2.750" (69.85mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 2.500" (63.50mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.250" (6.35mm)