2451/32RD-1000
Daburn Electronics
Product No:
2451/32RD-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
Description:
HOOK-UP STRND 32AWG RED 1000'
User Guide
Operating Temperature -90°C ~ 250°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 32 AWG
Ratings -
Series 2451
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Conductor Strand 7/40
Mfr Daburn Electronics
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.015" (0.38mm)