IndustrialSupplies.com
Product No:
245867
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
DEHUMIDIFIER COMMERCIAL GRADE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.

| Color | Gray, Orange |
| Approval Agency | cCSAus |
| Current Rating (Amps) | 10.5 |
| Material | Roto-Molded Polyethylene |
| Product Status | Active |
| Depth | 23-1/2" |
| Weight | 90 lbs |
| Series | - |
| Width (Inches) | 18 |
| Voltage | 115V |
| Mfr | IndustrialSupplies.com |
| Temperature Range | 40 ~ 95°F |
| Frequency | 60Hz |
| Height | 36-3/4" |
| Package | Bulk |
| Coverage Square Feet | 14500 |
| Air Flow - High | 300 CFM |