Home / RF Shields / 24S-CBSA-1.75X5.0X0.2
minImg
24S-CBSA-1.75X5.0X0.2
Leader Tech Inc.
Product No:
24S-CBSA-1.75X5.0X0.2
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.75" X 5" SMD T/H
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 5.000" (127.00mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.200" (5.08mm)