Home / RF Shields / 25-CBSA-1.75X3.5X0.225
minImg
25-CBSA-1.75X3.5X0.225
Leader Tech Inc.
Product No:
25-CBSA-1.75X3.5X0.225
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.75" X 3.5" SMD T/H
User Guide
Series 20-CBS
Length - Overall 3.500" (88.90mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.225" (5.72mm)