Home / Oscillators / 25QHM53C0.5-54.200
minImg
25QHM53C0.5-54.200
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHM53C0.5-54.200
Description:
XTAL OSC SSXO 54.2000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth ±0.50%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS (Low EMI)
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 54.2 MHz