Home / Oscillators / 25QHM572C1.0-25.00125
minImg
25QHM572C1.0-25.00125
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHM572C1.0-25.00125
Description:
XTAL OSC SSXO 25.00125MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth ±1.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V