Home / Oscillators / 25QHM572C1.5-6.000
minImg
25QHM572C1.5-6.000
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHM572C1.5-6.000
Description:
XTAL OSC SSXO 6.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth ±1.50%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 6 MHz