Home / Oscillators / 25QHM572D0.5-156.257
minImg
25QHM572D0.5-156.257
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHM572D0.5-156.257
Description:
XTAL OSC SSXO 156.2570MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.50%, Down Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 15mA (Typ)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Frequency 156.257 MHz