Home / Oscillators / 25QHTF57-53.96841-PD
minImg
25QHTF57-53.96841-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF57-53.96841-PD
Description:
53.96841 MHz XO 2.5V 7.0X5.0 PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 24mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series 25QHTF57
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V