25SEP22M+T
Panasonic Electronic Components
Product No:
25SEP22M+T
Description:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 25V T/H
In Stock : 175
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Series OS-CON™, SEP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF