2615/30-RD-1000
Daburn Electronics
Product No:
2615/30-RD-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG RED 1000'
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Silicone Rubber
Product Status Active
Wire Gauge 30 AWG
Ratings UL Style 3132
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Conductor Strand 7/38
Mfr Daburn Electronics
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.043" (1.09mm)