Home / Rivets / 27KY2190312
minImg
27KY2190312
Essentra Components
Product No:
27KY2190312
Manufacturer:
Essentra Components
Description:
NATURAL NYLON 6/6 KEY-HOLE RIVET
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Head Diameter 0.343" (8.71mm)
Color Natural
Rivet Length -
Material Nylon
Product Status Active
Series MicroPlastics, KY
Rivet Diameter -
Type Mounting Button
Head Height -
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.219" (5.56mm)