28L0138-10R-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
28L0138-10R-10
Description:
FERRITE BEAD 75 OHM AXIAL 1LN
In Stock : 48341
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm
Impedance @ Frequency 75 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.138" Dia x 2.323" L (3.51mm x 59.00mm)
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 0.175" (4.45mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 28L0138
Package / Case Axial
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 5A